دورانی که مدرک دانشگاهی تنها بلیت طلایی برای ورود به مشاغل پردرآمد بود، دیگر به پایان رسیده است. به تازگی در اتاق‌های هیئت مدیره و دپارتمان‌های منابع انسانی در سراسر جهان، الگوی جدیدی در حال ظهور است که اعتبار دانشگاهی را زیر سوال می‌برد.

طبق گزارش وضعیت استخدام مبتنی بر مهارت «TestGorilla» تقریبا ۷۳ درصد از شرکت‌ها در طول فرآیند استخدام از ارزیابی‌های مبتنی بر مهارت استفاده می‌کنند. این میزان نسبت به سال گذشته ۲۶ درصد افزایش داشته است.

سه هزار کارمند و کارفرما در سراسر جهان در گزارش وضعیت استخدام مبتنی بر مهارت «TestGorilla» مورد بررسی قرار گرفته‌‌اند.

استخدام مبتنی بر مهارت در ایالات متحده رو به افزایش است. بسیاری از شرکت‌های بزرگ مانند گوگل، مایکروسافت، آی‌بی‌ام و اپل می‌گویند که برای استخدام نیروی کار ارایه مدارک دانشگاهی الزامی نیست.

این یک تغییر اساسی در نحوه تعریف و ارزش گذاری برای شایستگی نیروی کار است. اما چه چیزی باعث این تغییر نگرش شده است؟

کارفرمایان با این رویکرد می‌توانند در میان گزینه‌های بیشتری کارمندان خود را انتخاب کنند و باعث می‌شود که شرکت‌ها از پتانسیل کامل نیروی کار برخوردار شوند.

بررسی‌ها نشان داده است که استفاده از این رویکرد در استخدام، باعث می‌شود شرکت‌ها افراد با استعداد را سریع‌تر پیدا کنند، هزینه‌های استخدام را کاهش دهند و تیم‌های متنوع‌تر و متعهدتری ایجاد کنند.

با این حال استخدام مبتنی بر مهارت اغلب برای مشاغل فنی در نظر گرفته می‌شود و نه مشاغل دیگر که اغلب نیاز به تحصیل دارند. در نتیجه استخدام براساس مدرک همچنان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهد بود به ویژه در مشاغلی در حوزه حقوق، بهداشت و سایر مشاغل که به یک پایه نظری محکم یا آموزش تخصصی نیاز دارند.

شرکت‌ها ممکن است در مشاغلی مانند امور مالی یا کسب و کار، افرادی را ترجیح دهند که مدرک مرتبط در این زمینه داشته باشند اما در عین حال اکثر آنها بر تجربه و مهارت‌های عملی مانند مدل‌سازی مالی یا تجزیه و تحلیل داده‌ها تأکید زیادی دارند.

استخدام مبتنی بر مهارت در صنایع بزرگ‌تر مانند مشاغلی در حوزه تکنولوژی جدی‌تر گرفته می‌شود. پیشترفت‌های سریع در دنیای تکنولوژی و تغییر و تحول در این مشاغل باعث می‌شود مهارت‌های خاص و به روز مهم‌تر از پیش‌زمینه‌های آکادمیک باشد.

اگر شما فردی با مهارت‌های خاص هستید منطقی است که به دنبال سازمان‌هایی باشید که در استخدام مبتنی بر مهارت پیشرو هستند. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم قبل از هرچیزی به بخش کاریابی یورونیوز سر بزنید، در آن‌جا شما می‌توانید مشاغلی را مشاهده کنید که نیاز به مدرک یا شرایط تحصیلی ندارند.

در اینجا سه آگهی شغلی مبتنی بر مهارت وجود دارد که اکنون ارزش بررسی دارند.

شرکت OpenText در پاریس که در زمینه مدیریت اطلاعات فعالیت می‌کند، به دنبال یک مجری توسعه حساب است که با تماس تلفنی، کار با ایمیل و تعامل از طریق رسانه‌های اجتماعی و ویدئو مشکلی نداشته باشد. ضروری است که شما درک اولیه‌ای از توسعه کسب و کار و مهارت‌های ارتباطی قوی و موثری داشته باشید و همچنین بتوانید به زبان فرانسوی و انگلیسی صحبت کنید.

آدیداس در آمستردام به دنبال مدیر داده و راه اندازی محصول است. در این شغل شما باید مدیریت راه‌اندازی‌ محصولات آدیداس، مانند غنی‌سازی، راه‌اندازی کمپین برند و اتوماسیون پشتیبانی کنید. علاوه بر این، شما استانداردسازی در محصول و اتوماسیون را هدایت خواهید کرد و یک نقطه کلیدی در اتحادیه اروپا برای هدایت و بهبود محتوای محصول خواهید بود. اگر مدرک تحصیلی شما زمینه مدیریت بازرگانی، اقتصاد، فناوری اطلاعات یا رشته‌های مشابه است و بیش از سه سال تجربه در تجارت الکترونیک دارید می‌توانید برای به دست آوردن این شغل اقدام کنید.

گروه هافمن در مونیخ تولید کننده ماشین آلات صنعتی با کیفیت در جهان، به دنبال یک تحلیلگر ارشد BI برای استخدام است. اگر بتوانید این شغل را به دست بیاورید به تیمی ملحق خواهید شد که مسئول راه حل‌های هوش تجاری در مدیریت محصول و عملیات است. شغلی ایده آل که می‌توانید در آن تجربه‌های زیادی در زمینه‌ تجزیه و تحلیل داده‌ها کسب کنید. گروه هافمن مزایای بسیار خوبی به کارکنان خود ارائه می‌دهد، از جمله برنامه‌های کار منعطف، آموزش بین بخش‌ها، برنامه‌های حمایت مالی و همچنین آموزش در آکادمی داخلی خود.

منبع : euronews

اشتراک گزاری ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *