۱۰ شخصیت شرور در دنیای بازی

۱۶ تیر ۱۴۰۰

/

توسط Mohsen Shabestan

۱۰ شخصیت شرور در دنیای بازی 

شماره ۱ : Frau Engel در بازی Wolfenestein

10 شخصیت شرور در دنیای بازی 

 همین که شخصیتی جزو فرماندهان ارشد نازی‌ها باشد. شرور بودن او را تضمین می‌کن. ولی با این حال، Frau Irene Engel در عنوانی که خودِ آدولف هیتلر در آن حضور دارد. موفق می‌شود که به عنوان شرورترین شخصیت بازی شناخته شود. این که شما از منفورترین شخصیت تاریخ، شرورتر به نظر برسید کار بسیار سختی‌ست. ایفای نقش او در بازی Wolfenstein: The New Order به عنوان یک شخصیت بد قابل قبول است. اما چهره واقعی او در بازی Wolfenstein 2: The New Colossus مشخص می‌شود. جایی که نه بخاطر چهره زخم خورده‌اش. بلکه به دلیل رفتار سادیمی و به خصوص رفتار وی با دختر چاقش. Sigrun او را به یک شرور درجه یک تبدیل می‌کند.

شماره ۲ : ZEUS در بازی God Of War

10 شخصیت شرور در دنیای بازی 

اگر با کریتوس، خدای جنگ آشنا باشید. احتمالا با پدرش زئوس نیز آشنایی دارید. خدای خدایان، زئوس می‌خواهد پسر خود را قربانی کند. زئوس، جوان‌ترین پسر شاه تایتان‌ها، Cronos است. به Cronos خبر می­‌دهند که قرار است توسط یکی از پسرانت به قتل برسد پس او همانند خیلی از حماسه‌های مشابه شروع به کشتن پسران می‌­کند. ولی از دست تقدیر نمی‌­شود فرار کرد پس او به دست جوان‌ترین پسرش به قتل می­‌رسد . اما غافل از این که همین سناریو برای خود زئوس نیز تکرار می­‌شود. کریتوس که به دلایلی شروع به کشتن تک تک پسران زئوس می‌­کند مطمئنا از خشم او در امان نمی‌­ماند . و این گونه شد که زئوس به شخصیت منفی بازی God of War 2 و بازی God of War 3 تبدیل شد.

شماره ۳ : Nemesis در بازی Resident Evil 3

10 شخصیت شرور در دنیای بازی 

Nemesis موجودی است که توسط قسمت اروپایی شرکت آمبرلا خلق شده. موجودی که تنها یک هدف دارد، نابودی اعضای S.T.A.R.S. شاید او قوی‌ترین و ترسناک‌ترین شخصیت منفی این سری باشد. کسی که تقریبا نامیرا، خشن و سریع و شکارچی ماهری است. به هر حال Brad Vickers بیچاره حق داشت که در مورد Nemesis با ترس فراوانی به جیل هشدار دهد. در ادامه  همیشه رویارویی با Nemesis بسیار دلهره اور و ترسناکه .

شماره ۴ : Eredin Breac Glass در بازی Witcher

10 شخصیت شرور در دنیای بازی 

اردین یکی از قدرتمندترین و تاثیرگذارترین ژنرال‌های الف‌های Aen Elle. معروف به پادشاه Wild Hunt و رهبر سوارکاران سرخ است. نفرت بی حد و حصری نسبت به تمامی نژاد انسان دارد. در سال‌های دور الف‌های برگزیده‌ی Aen Elle توانایی جا به جایی بین دنیاهای مختلف را داشتند . و اردین به عنوان قدرمند‌ترین آن‌ها در استفاده از این قدرت مشهور بود. در این راستا او و سواران سرخش تعداد زیادی از انسان‌های جوان را به بردگی گرفتند . و به دنیای خود فرستاندند. اما مدتی نگذشت که تک شاخ‌ها (Unicorns) توانستند بر سلطه‌ی الف‌ها غلبه کنند . و این قدرت عظیم را از آن‌ها صلب کنند. پس از تبعید اجباری اردین و افرادش به دنیایشان . آن‌ها تنها چاره برای رسیدن به هدفشان و جلوگیری از نابودیشان . طی یخبندان بزرگ (The White Frost) را در یافتن فردی از نژاد نیاکان (Elders) دیدند . و بر حسب اتفاق با دختری به نام سیریلا (Cirilla) در دنیای انسان‌ها برخوردند.

شماره ۵ : Arthas menethil در بازی Warcraft

10 شخصیت شرور در دنیای بازی 

Arthas Menethil یک شوالیه بود. شوالیه‌ای با افتخار و با وفا، اما این با وفایی کار دستش داد. او که به دفاع از مردمش قسم خورده بود. تا تبدیل شدن به خطرناک‌ترین و تاریک‌ترین شوالیه تاریخ پیش رفت. او با بدست اوردن Frostmourne، یک شمشیر نفرین شده. تبدیل به یک شوالیه ی مرگ شد؛ آن هم نه تنها یک شوالیه ی مرگ. بلکه بزرگ‌ترین آن‌ها. او به دلیل قدرت طلبی یا اهداف شرورانه به سمت شمشیر نرفت. بلکه به دلیل نجات مردم خودش به سراغ این سرنوشت شوم رفت. اما غافل از این که در ازای آن قدرت فوق العاده. او انسانیت خود را از دست داد، هزاران مردم را به دست خود کشت . و خون میلیون‌ها انسان بی گناه را ریخت. Arthas Menethil زمانی یک انسان خوب بود . اما با افراط در راه هدف بشر دوستانه‌اش تبدیل به بزرگ‌ترین لیچ کینگ تاریخ و کل سری شد.

شماره ۶ : The Joker در سری بازیهای Batman Arkham

10 شخصیت شرور در دنیای بازی 

شاید در شخصیت‌های منفی کامیک بوکی دیوانه‌تر و پیچیده‌تر از جوکر (Joker) وجود نداشته باشد. او با لبخندی نمادین کل شهر گاتهام را به آشوب می‌کشد. شهری که همیشه پر است از جنایت کارانی که تاریخ به خود ندیده. و مانند همیشه، بتمن، آن قهرمان سیاه پوش به داد این شهر می‌­رسد. در طول سری بازی های آرکام (Batman: Arkham Series) . جوکر دشمن شماره یک بتمن محسوب می‌شود. او یک آنارکیست به تمام معنا است.

شماره ۷ : Mr . Bison در بازی Street Fight

10 شخصیت شرور در دنیای بازی 

Master Bison یکی از خطرناک ترین افراد روی زمین . و یکی از بهترین شخصیت های منفی بازی ویدیویی Street Fighter است. کسی که به خاطر قدرت هر کاری می­‌کند. حرص و طمع قدرت او را تبدیل به یک فرد سادیسمی و دیکتاتور کرده است. این دو ترکیب خطرناکی‌اند، حال که در خصوصیات بهترین مبارز روی زمین یافت می‌شوند. M. Bison معنای واقعی یک دیکتاتور خشن و بی رحم است. او که می‌خواهد بر کل جهان حکومت کند. از هیچ کاری دریغ نمی­کند. می توان گفت که Master Bison نماد خطرناک‌ترین دیکتاتور جهان است.

شماره ۸ : Shao Kahn در بازی Mortal kombat

10 شخصیت شرور در دنیای بازی 

Shao Kahn و که امپراطور دنیای Outworld است. علاوه بر ارتشی از مبارزان و جادوگران خبیث و صدالبته قدرت مبارزه‌ی تن به تن شگفت‌آور. از عطشی سیری ناپذیر برای قدرت نیز بهره می‌برد. شاو کان را بدون تردید می‌توان بزرگ‌ترین کابوس مخاطبان پرتعداد سری دانست . به طوری که خیلی‌ها مبارزات با او را بدون بالانس.  او را بیش از حد نیرومند (Over-Powered) می‌دانند. شاو کان در تخریب و شکل‌گیری جهان Mortal Kombat نقش به سزایی داشته. و به طور مستقیم و غیر مستقیم مسئول نابودی بسیاری از دنیا‌ها و شخصیت‌های محبوب سری است.

شماره ۹ : Pyramid Head در بازی Silent Hill

10 شخصیت شرور در دنیای بازی 

فردی که سرش یک هرم آهنی است. با لباسی خونی و با قدم‌هایی بسیار آرام. با صدای یک شمشیر بزرگ که روی زمین کشیده می­‌شود. به سمت شما می­‌آید. (Pyramid Head) یکی از ترسناک‌ترین شرورهایی است که تا به حال خلق شده و کلمه Boogeyman کاملا برای او ساخته شده است. شما در بازی Silent Hill  با موجودات ترسناک زیادی مبارزه می‌­کنید اما همه‌ آن ها با هم در مقابل Pyramid Head هیچ حرفی برای گفتن ندارند.

شماره ۱۰ : Vass Montenegro در بازی Farcry 3

10 شخصیت شرور در دنیای بازی 

 با این که واس شخصیت منفی اصلی بازی نیست. اما می‌توان او را تاثیر‌گذارترین شخصیت بازی و خطرناک‌ترین آن‌ها دانست.واس متولد سال ۱۹۸۵ جزیره‌ی (Rook)  و در بچگی به عضویت قبیله‌ی Rakyat در آمده است. نزدیک‌ترین و عزیزترین فرد برای او خواهرش. (Citra) است به طوری که اولین قتل زندگیش را برای او مرتکب شده. واس شخصیتی پیچیده و غیرقابل پیش‌بینی دارد. در طول بازی او بارها علایق خودش را به فیلم‌های مختلف از جمله Forrest Gump و Superbad بیان می‌کند. واس در حرف‌هایش از آلبرت انیشتین الگو می‌گیرد و احترام زیادی برای افرادش دارد.