پنج بازی عالی Open World سوم شخص

۱۵ تیر ۱۴۰۰

/

توسط Mohsen Shabestan

پنج بازی عالی Open World سوم شخص

شماره ۱ : بازی Metal Gare Solid V Phantom Pain

پنج بازی عالی Open World سوم شخص

پس از اتفاقات Metal Gear Solid Peace Walker . بیگ باس و نیروهای MSF همچنان به عنوان ارتشی مستقل به فعالیت خود ادامه می‌دهند. ارتشی که حالا سلاح هسته‌ای قدرتمندی را نیز در اختیار دارد. فوریه ۱۹۷۵ آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای با ارسال نامه‌ای به MSF اعلام می‌کند که قصد دارد با توجه به اطلاعات به دست آمده درباره خرید سوخت هسته‌ای از ازبکستان، پایگاه آنها را مورد بررسی قرار دهند. بیگ‌ باس و کازوهیرا میلر متوجه می‌شوند که پشت این بررسی یکباره، سایفر نقش کلیدی‌ای داشته و قصد دارند در پوشش آژانس اطلاعات بیشتری را از محل قرارگیری Metal Gear Zeke کسب کنند. هرچند در ابتدا بیگ باس و میلر با این بازدید غیرمنتظره مخالفت می‌کنند اما دکتر هیو امریک با ارسال نامه‌ای نسبت به انجام بازرسی موافقت می‌کند. بیگ باس که خود را در عمل انجام شده می‌بیند برای ایجاد نشدن سوظن بیشتر به حضور مامورهای آژانس تن داده و به سرعت پایگاه را آماده می‌کنند. آنها تمامی نیروهای غیرنظامی را به کشورهای خودشان فرستاده و به جز Metal Gear Zeke . تمامی جنگ‌افزارها را ساحل منتقل می‌کنند. نیروهای باقی مانده در Mother Base به کوبا منتقل شده و به باقی مانده نیروهای آماندا والنسیانو ملحق می‌شوند.

در ادامه بازی Metal Gare Solid V Phantom Pain :

میلر در تاریخ ۴ مارچ ۱۹۷۵ متوجه می‌شود که Paz هنوز زنده است و پیشنهاد می‌کند که بیگ باس برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون سایفر به دنبال او برود. بازدید آژانس و وضعیت پراکنده نیروها باعث می‌شود که بیگ باس و میلر تصمیم بگیرند، چیکو را به سمت خواهرش آماندا بفرستند. چیکو در میانه راه کوبا از کشتی به شکل مخفیانه خارج شده و سعی در آزاد کردن Paz دارد که دستگیر می‌شود. اطلاعات کسب شده از سوی میلر نشان می‌دهد که چیکو در کمپ امگا اسیر شده. چند روز از این ماجرا گذشته چیکو به ساختمانی در کمپ امگا منتقل می‌شود تا با نیروهای XOF حاضر در این پایگاه و رئیس آنها یعنی Skull Face ملاقات کند. اسکال فیس توضیح می‌دهد که هیچی راه فراری وجود ندارد و تنها راه نجات چیکو، اطلاعاتی است که او از Mother Base در اختیار داشته و اسکال فیس به دنبال آنهاست. بعد از تجربه شکنجه‌‌ای سخت و طولانی نهایتا چیکو شروع به اعتراف کرده و تمامی اطلاعات خود از Mother Base و البته Metal Gear Zeke را در اختیار اسکال فیس قرار می‌دهد.

شماره ۲ : بازی Shadow Of Mordor

پنج بازی عالی Open World سوم شخص

نام او تالیون (Talion) و یکی از نگهبانان دیوار‌های موردور است .که زندگی خوبی را با همسر و تنها پسرش سپری می‌کند؛ تا آنکه با حمله ناگهانی ارتش سائورون. هر سه نفر آن‌ها به دست شخصی که خود را دست سیاه سائورون می‌نامد کشته می‌شوند. بعد از مرگ تالیون اون متوجه می‌شود که روح او این دنیا را ترک نکرده و به نوعی با روح دیگری که در ابتدا نامش فاش نمی‌شود گره خورده است. و تمامی این قربانی‌ها یک طلسم بوده تا روح مورد نظر به این دنیا باز گردد. حالا تالیون و روح ناشناس که با نام Wraith شناخته می‌شود. پا به موردور می‌گذارند تا عامل این طلسم را پیدا کرده و از بین ببرند.
داستان هرچند سریع. اما به خوبی آغاز می‌شود و با پیدا کردن سرنخ‌های بیشتر در مورد گذشته Wraith که در پایان منجر به کشف هویت او می‌شود. ادامه پیدا می‌کند.

در ادامه Shadow Of Mordor . کلبریمبور

در واقع کلبریمبور، یک شاهزاده نولدورین بود و در سرزمین Eregion حکمرانی می کرد. پس از کشته شدنش و قرن ها بعد، کلبریمبور کالبد تالیون را در اختیار گرفته و او را از مرگ محروم می کند. پس از آن، تالیون با فکر انتقام از خانواده خود. سعی در پیدا کردن دست سیاه سائورون دارد. بعد از ماجراهای «سایه موردور»، تالیون دست سیاه را کشته و تصمیم به مقابله با سائورون می گیرد و در اینجاست که بازی پایان می یابد.

شماره ۳ : بازی Star Wars Jedi Fallen Order

پنج بازی عالی Open World سوم شخص

زمانی‌که بازی Star Wars Jedi: Fallen Order معرفی شد، شک و شبهه‌ای در دل مخاطبان به‌وجود آمد که استودیو ریسپاون (Respawn Entertainment)، سازنده Star Wars Jedi: Fallen Order. نتواند یک تجربه درخور نام جنگ ستارگان را در اختیار کاربران قرار دهد. این در حالی است که یک تیم کوچک از استودیو ریسپاون. از سال‌ها قبل روی یک بازی جدید ماجراجویی کار می‌کرده است. زمانی‌که آن‌ها ایده ساخت جنگ ستارگان را برای الکترونیک آرتز (Electronic Arts). ناشر Star Wars Jedi: Fallen Order. مطرح کرده بودند. الکترونیک آرتز مخالفت خود را نشان داده بود. همچنین مدتی بعد نمونه اولیه بازی جدید خود را برای الکترونیک آرتز به‌نمایش گذاشتند. در آن زمان الکترونیک آرتز که نمونه اولیه را پسندیده بود. به ریسپاون اعلام کرد که آن را تبدیل به جنگ ستارگان کند.

در ادامه Star Wars Jedi Fallen Order

داستان بازی پنج سال پس از اجرای دستور ۶۶ و شکل گیری امپراطوری اتفاق می‌افتد؛ کل کستیس به همراه دوست خود «پراف» (Prauf) در سیاره‌ی براکا وظیفه‌ی تامین امنیت یک «نابودگر ستاره‌ای» (Star Destroyer) را بر عهده دارند که قطعات آن جهت ساخت یک کشتی جدید امپراطوری در حال جدا سازی است. در ابتدا شاهد حوادثی خواهید بود که نتیجه‌ی آن‌ها رقم خوردن سرنوشت پراف و اجبار کل جهت استفاده از توانایی‌های مخفی «جدای» (Jedi) خود برای در امان ماندن جان خود و دوستانش از دست سربازان امپراطوری است.

 

شماره ۴ : بازی MAD MAX

پنج بازی عالی Open World سوم شخص

 Mad Max در مسیری متفاوت با فیلم‌ها حرکت کرده و به هیچ وجه یک محصول صرفا تبلیغاتی برای عرضه در کنار فیلم جدید نیست. استودیوی آوالانچ یک بازی بر اساس دنیای Mad Max خلق کرده است. استودیویی که بیشتر با بازی Just Cause آن را می‌شناسیم. آن‌ها بعد از این‌ همه سال به یاد دنیایی افتاده‌اند که سال‌ها پیش جورج میلر (George Miller) خلق کرد و شروع به ساخت یک بازی بر اساس Mad Max کردند.

در ادامه MAD MAX 

دنیای Mad Max دنیایی آخرالزمانی در دل بیابان‌های خشک و گرم را روایت می‌کند. جایی که مکس در آن رها شده. از خانواده‌ی خود دور شده و تک و تنها در دل این بیابان بر سر بقا تلاش می‌کند. جایی که دشمنان بسیاری وجود دارند و تهدید بسیار جدی برای او به شمار می‌روند. مکس خیلی زود با مکانیکی به نام چامباکت (چام) آشنا می‌شود . که به او کمک می‌کند تا ماشین خود را بسازد. چام حتی در مبارزات نیز شما را کمک می‌کند. به این شکل که بر پشت ماشین سوار شده و از ابزارهایی که در اختیار دارید . در راه نابودی دشمنان استفاده می‌کند. در هنگام خرابی ماشین نیز به سرعت به جلوی ماشین می‌پرد و ماشین را تعمیر می‌کند. در این بیابان یافتن آب بسیار سخت است. آب اصلی‌ترین عامل حیات و بزرگ‌ترین ثروت این دنیای بی‌رحم است . و در کنار آن بنزین نیز از ارزش بالایی برخوردار است. گرچه بنزین آن‌قدر که فکرش را می‌کردیم . در بازی کمیاب نبود و شاید هیچ‌کس پیدا نشوند که با پیدا کردن آن مشکلی داشته باشد.

شماره ۵ : بازی NieR Automata

پنج بازی عالی Open World سوم شخص

Nier Automata از آن دست بازی‌هایی است که لذت تجربه آن تا مدت‌ها از ذهن‌تان پاک نمی‌شود. از داستان Nier Automata نمی‌‌شود سرسری گذشت . تصور کنید در دنیایی حضور دارید که هیچ انسانی در آن وجود ندارد . و تنها بقایای نسل بشر در آن باقی مانده‌اند. دلیل آن هم جنگ است؛ بین انسان‌ها و آدم فضایی‌ها. آدم فضایی‌ها قصد تصاحب زمین را دارند و به همین منظور ربات‌هایی که از آن‌ها به‌عنوان «ماشین‌ها» نام برده شده. استفاده کرده‌اند. از طرف دیگر. انسان‌ها هم روبات‌های دیگری را برای مقابله با ماشین‌ها تولید کرده‌اند تا از بشریت و زمین دفاع کنند؛

در ادامه NieR Automata . اندروید

اندرویدها. تنها ساکنان کره‌ی زمین، ماشین‌ها و اندرویدها هستند که به طور غریزی با یک‌دیگر می‌جنگند . و تنها هدفشان اعمال دستوراتی است که برای آن‌ها طراحی شده‌اند.در ابتدای بازی با دو کاراکتر اصلی آشنا می‌شوید؛ ۲B و ۹S. دو اندرویدی که در ماموریت‌های مختلف همراه با یک‌دیگر سفر می‌کنند . و ویژگی‌ها و افکار متفاوتی دارند. درست است که اندروید‌ها فقط ربات‌های ساخته‌ی دست بشر هستند . و حرف زدن از طرز فکرشان شاید عجیب باشد. اما از مکالمات این دو اندروید می‌توانید به تم کلی ذهن هرکدام پی‌ببرید . که چطور با مسائل و اتفاقات اطرافشان برخورد می‌کنند و نظرشان راجع به موضوعات مختلف چیست.