هشت بازی ترسناک تاریخ ویدیوگیم

۲۰ تیر ۱۴۰۰

/

توسط Mohsen Shabestan

هشت باری ترسناک تاریخ ویدیوگیم

شماره ۸ : بازی ترسناک Alien Isolation

ترسناکترین بازیهای تاریخ ویدیوگیم

بازی ترسناک Alien Isolation

بازی های بی شماری از عناصر فضا الهام گرفته اند. Alien Isolation ممکن است بزرگترین پیروزی بازی در این مجموعه باشد. عناصر ترس آن را به یک بازی طولانی و پر تنش تبدیل کرده و ساعت ها ضربان قلب را حفظ می کند.شما در نقش ریپلی در جستجوی یک ایستگاه فضایی متروک برای مادرش هستید. که به موجودی فضایی بر می خورید.شبیه سازی عالی در این بازی شکل گرفته است.

Alien Isolation این بدان معنی است که برای مثال. در هنگام خطر نفس خود را حبس می کنید و دست هایتان میلرزند. فضای بازی گرافیک بالایی داشته و طبیعی بنظر می رسد.

شماره ۷ : بازی ترسناک Out Last

ترسناکترین بازیهای تاریخ ویدیوگیم

بازی ترسناک Out Last 2

بدون شک یکی از ترسناک ترین بازی های تاریخ Outlast است. حال و هوای تاریک و بارانی تیمارستان متروکه و روانی هایی که در این مکان باقی مانده اند. خون های ریخته شده روی در و دیوار و یک دوربین فیلم برداری دید در شب با باطری که هر لحظه در حال تمام شدن است و هرنوع شیء دیگری که فکرش را بکنید برای ترساندن شما به کار برده شده اند.

در این بازی شما یک خبرنگار هستید که ایمیلی در مورد اتفاقات عجیب در یک تیمارستان دریافت کرده اید. حال شما باید برای پی بردن به این اتفاقات عجیب به این مکان بروید.

بازی ترسناک Out Last

جالب است بدانید در این بازی نمی توانید به دشمنان خود حمله کنید و یا به آنها آسیب برسانید. تنها راه بقا در این بازی فرار کردن و پنهان شدن است. و تنها وسیله ای که میتوانید در طول بازی از آن استفاده کنید. یک دوربین فیلم برداری با قابلیت دید در شب است که برای کار کردن به باطری نیاز دارد. در واقع لذت این بازی مثل بازی های دیگر به کشتن دشمنان نیست .بلکه تمام لذت بازی به این است که بگویید جان سالم به در برده اید.

شماره ۶ : بازی ترسناک Resident Evil 7

ترسناکترین بازیهای تاریخ ویدیوگیم

بازی ترسناک Resident Evil 7

امروزه کمتر گیمری پیدا می شود که نام سری Resident Evil را نشنیده باشد. محیط ترسناک و موجودات عجیب . و گاهاً تهوع آور سر تا سر محیط را پوشانده است. بعلاوه باید از دست اعضای دیوانه خانواده Baker نیز فرار کرده یا با آنها مبارزه کنید. شما در این بازی نقش فردی به نام (ایتن وینترز) را بر عهده می‌گیرید که به دنبال همسر خود. (میا وینترز)، می‌گردد.

میا ۳ سال پیش در یک حادثه گم شده بود. سپس ایتن ایمیلی مرموز با نام فرستنده میا دریافت می کند که وی را به خانه‌ای ترسناک می‌کشاند . و سرنخ‌های بیشتری را از میا پیدا می‌کند.

بازی دارای گرافیک خارق العاده ای بوده و در برخی صحنه ها بسیار واقعی بنظر می رسد. در این بازی مثل سری های قبل شما می توانید با دشمنان خود به مبارزه بپردازید . و از انواع سلاح های مختلف مثل کلت و شاتگان استفاده کنید. اما منابع در این بازی محدود هستند و باید آنها را مدیریت کنید.

شماره ۵ : بازی ترسناک The Medium

ترسناکترین بازیهای تاریخ ویدیوگیم

بازی ترسناک The Medium

شخصیت اصلی بازی فردی به نام «ماریان» است که به تازگی پدرخوانده خود را از دست داده است. او از مردی به نام «توماس» پیغامی دریافت می‌کند.که به ماریان می‌گوید از توانایی خارق‌العاده‌اش در مورد ارتباط با مردگان خبر دارد. همچنین پیشنهاد می‌دهد تا منشأ قدرت‌های ماریان و معنای کابوس‌های تکراری او در مورد قتل یک دختر کوچک کنار دریاچه را برایش شرح دهد. پس با او در یک اقامتگاه متروکه از دوران اتحاد جماهیر شوروی به نام «نیوا» در بیابانی از کشور لهستان قرار می‌گذارد.

در ادامه بازی ترسناک The Medium

ماریان با سفر به نیوا متوجه می‌شود که دلیل متروکه بودن اقامتگاه. یک حادثه به نام «قتل‌عام نیوا» می‌باشد. در این مکان، تعداد زیادی از مردم به قتل رسیده و بازماندگان نیز از آن منطقه فرار کرده‌اند. ماریان به کمک ارواحی که می‌تواند کنترل نماید. شروع به جستجو برای یافتن سرنخی از محل نگهداری توماس می‌کند. همچنین در بین مسیر باید به طور مداوم از دست موجودی به نام «ماو» فرار کرده تا روحش تسخیر نشود. مدتی از جستجو می‌گذرد که ماریان می‌تواند سرنخ‌های کافی را در کنار یکدیگر جمع کند. او متوجه می‌شود که دانشمندان نازی و شوروی. روی بدن توماس و دخترش «لیلیان» آزمایش‌های غیرقانونی انجام داده‌اند. چون آن‌ها مثل ماریان یک «مدیوم» بوده و می‌توانستند برای جدا کردن روح مردم، وارد بدنشان شوند.

شماره ۴ : بازی ترسناک Layer Of Fear

ترسناکترین بازیهای تاریخ ویدیوگیم

بازی ترسناک Layer Of Fear 

بازی ترسناک Layers Of Fear در ترکیبی موفق از سینما و ادبیات شما را در نقش یک هنرمند با مشکلات روانی قرار می‌دهد. که در خانه‌ای غیرعادی برای ثبت اثر هنری خود به چاهی تاریک کشیده می‌شود.

این اثر یکی از بازی های ترسناک استودیو بلوبر تیم است که پر شده از معماهای مختلف. پر راز و البته لحظه‌هایی فراواقعی که در مرز واقعیت و رویا. و توهم و خیال مدام جابه‌جا می‌شود. بازی Layers of Fear از این حیث یک بازی ترسناک روان‌شناختی است. در آن، باید از این توهم واقعیت و واقعیت توهمی جان سالم به در ببرید. حضور در یک خانه ناامن، با اینچنین مشکلاتی، مخصوصاً برای کسانی که طرفدار حل معما در بدترین شرایط هستند.

شماره ۳ : بازی ترسناک Dead Space

ترسناکترین بازیهای تاریخ ویدیوگیم

بازی ترسناک Dead Space 

اگر قرار باشد بازی‌ای را مثال بزنیم که ترسی همراه‌با خورده شدن دست و پا داشته باشد باید از سری بازی‌های (Dead Space) نام ببریم. دد اسپیس از داستان‌های فضایی ترسناک الهام گرفته است. در اینجا فضا عاملی است که باعث ترس ما می‌شود. و شما مجبور هستید با این کابوس کنار بیایید. با انتشار نسخه دوم کسی فکرش را نمی‌کرد که بازی مانند نسخه اول همانقدر ترسناک باشد، ولی کسانی که این تصور را داشتند اشتباه می‌کردند.

بازی ترسناک Dead Space

Dead Space 2 تمام فاکتورهای خوب قسمت اول را برداشت، صد برابر بهترشان کرد و در یک پکیج کامل‌تر تحویلمان داد. Dead Space 2 با اینکه الان ۹ سال سن دارد، اما هنوز چه از نظر بصری و چه از لحاظ گیم‌پلی یک بازی سر حال و عالی است و واقعا می‌توان از تجربه آن هم ترسید و هم لذت برد. کار تیم توسعه‌دهنده بازی در خلق اتمسفری تاریک و پر کردن آن با موجوداتی خطرناک بی‌نظیر بود. حقیقتش را بخواهید، حتی در همین چند سال اخیر هم موجودی که بتواند مثل نکرومورف‌ها ترسناک و خطرناک باشد ندیدیم. Dead Space 2 واقعا یک شاهکار به تمام معنا بود و از جمله بازی‌هایی است که به حق خودش نرسید.

شماره ۲ : بازی ترسناک SOMA

ترسناکترین بازیهای تاریخ ویدیوگیم

بازی ترسناک SOMA 

SOMA از آن بازی های ترسناک معرکه‌ای است که در آن خیلی خبری از مبارزات تن به تن و خشن نیست. بلکه سازندگان این بازی به قدری با تعلیق‌های درست. اتمسفر هولناک و تعقیب و گریزهای طاقت‌فرسا روی اعصابتان می‌روند. دیگر نیازی به چشیدن طعم خشونت نداشته باشید. اگر از من بپرسید می‌گویم. SOMA نسخه به شدت ترسناک‌تر قسمت اول بایوشاک است.

بازی ترسناک SOMA

شما در SOMA، به طور اتفاقی وارد پایگاهی می‌شوید که در زیر دریا ساخته شده. پایگاهی از کار افتاده که کنترل آن را ربات‌هایی ضد انسان به دست گرفته‌اند. با این حال شما هیچ راه برگشتی ندارید و مجبورید برای پیدا کردن راه خروج. پرده از راز نهفته در دل این پایگاه بردارید. رازی که برای رسیدن به آن. باید با دست خالی به مصاف دشمنان بازی بروید و پازل‌های زیادی را حل کنید.

شماره ۱ : بازی ترسناک Slender The Eight Pages

ترسناکترین بازیهای تاریخ ویدیوگیم

بازی ترسناک Slender The Eight Pages

Slender The Eight Pages شاید در نگاه اول بازی ساده‌ای به نظر برسد. شما در جنگلی تاریک رها شده‌اید و باید هشت نامه را در دل سیاهی شب پیدا کنید. محیط تاریک و ترسناک است و مو به تن هر گیمری سیخ می‌کند. اما چیزی که اوضاع را پیچیده‌تر می‌کند. هیولایی است که از دل قصه‌های ترسناک محلی بیرون آمده. و در Slender The Eight Pages آرام آرام به شما نزدیک می‌شود. هر چه بیشتر در مورد شخصیت اسلندرمن خوانده باشید. بازی برایتان ترسناک‌تر خواهد شد و تا حدی اوضاع وخیم می‌شود. که بعد از یک مدت بعید نیست فکر کنید یک فرد قد بلند بدون صورت در دنیای واقعی هم دنبالتان است.