سخت ترین بازی های صنعت ویدیو گیم

۱۴ تیر ۱۴۰۰

/

توسط Mohsen Shabestan

سخت ترین بازی های صنعت ویدیو گیم 

شماره ۱۱ : بازی Darkest Dungeon

Darkest Dungeon

المان‎های غافلگیر کننده‎ای که در این سبک بازی‎ها وجود دارند و معمولا توسط به وجود آمدن تصادفی مراحل خود را می‎نمایانند . ولی از طرفی گاها المان‎های شدیدا تنبیه‎ کننده که در این  بازی‎ها وجود دارند .انسان را به مرز جنون و دیوانگی می‎کشاند . بازی Darkest Dungeon هم المان‎ ایجاد شدن تصادفی مراحل را دارد و هم permadeath. همچنین یک مکانیک استرس و Affliction در بازی وجود دارد که می‎تواند سریعا شخصیت شما را به دیوانگی بکشاند. Darkest Dungeon از آن دست بازی‎هایی است که می‎تواند در ابتدا کاری کند که از آن متنفر شوید. ولی باید بگویم پس از مدت کوتاهی که صبر و حوصله به خرج دهید عاشق و شیفته آن خوهید شد. مانند هر بازی دشوار و هاردکور دیگری.

شماره ۱۰ : بازی The Binding Of Isaac

The Binding Of Isaac

همانند بسیاری دیگر از عناوین Indie. بازی The Binding of Issac نیز از داستانی عجیب اما جالب برخوردار است. داستان بازی از ماجرای قربانی معروف که در تمامی ادیان به آن اشاره شده الهام گرفته شده است. البته با تغییر زیاد در جزییات مربوطه. بازی پیرامون پسری به نام Issac در جریان است که همراه با مادرش زندگی می کند. تا اینکه پس از سلسله اتفاقاتی، یک روز مادر او تصمیم می گیرد که پسرش را قربانی کند. Issac نیز که از این موضوع مطلع می شود به سرعت به اتاقی فرار می کند . و در حالی که مادرش با تبر قصد ورود به اتاق و کشتن او را دارد.

Issac به ناچار وارد زیرزمین می شود تا جان خود را نجات دهد. این جاست که ماجراجویی آغاز می شود. البته بهتر است اسم این اتفاق را تلاشی برای بقا گذاشت تا ماجراجویی!چرا که زیرزمین خانه پر است از هیولا ها و موجودات خونخوار. وحشی. چندش آور و ترسناک و خود زیرزمین به مانند سیاهچالی عظیم. از بخش ها و قسمت های مختلفی تشکیل شده است. حال بازیبازان کنترل Issac را بر عهده گرفته. و باید خود را از این زیرزمین مخوف و جهنمی نجات دهند.

شماره ۹ :بازی Enter The Gungeon

Enter The Gungeon

Enter the Gungeon سیاه چالهای سری زلدا را برداشته .و آن ها را با سیستم تیراندازی و درجه سختی Nuclear Throne ترکیب کرده. و پوششی از رنگ و لعاب جدید و اوریجینال که خاص این بازی است.را به ان پوشانده است تا این گونه یکی از تر و تمیز ترین. بهینه ترین و اعنیاد آورترین عناوین تا به اینجای سال را عرضه کند.

شما در نقش یکی از ۴ شخصیت قابل انتخاب بازی که هر یک تجهیزات مخصوص خود را دارند قرار می گیرید. و پای به “Gungeon” می گذارید تا بتوانید اسلحه ای که می تواند گذشته شما را نابود سازد به دست آورید و از امنیت آن مطمئن شوید.

شماره ۸ : بازی Super Meat Boy

Super Meat Boy

با این مقدمه به سراغ نقد بازی می‌رویم؛ مانند سایر بازی‌ها ابتدا از بررسی داستان شروع می‌کنیم. به طور کلی کسی که سراغ Super Meat Boy و سایر عناوین پلتفرمر سخت و دقتی می‌رود، دنبال داستان درگیر کننده نیست. با این حال داستان Super Meat Boy Forever برای عنوانی در این سبک، کاملاً مناسب است.

 در این بازی متوجه می‌شویم که Meat Boy با Bandage Girl که داستان نسخه قبلی پیرامون نجات وی از دست Dr. Fetus بود، ازدواج کرده و آن‌ها صاحب فرزندی به نام Nugget شده‌اند. Dr. Fetus که همچنان ذات شرور خود را حفظ کرده، به سراغ آن‌ها آمده و با دزدیدن فرزند این دو، باعث خلق ماجراهای تازه‌ای می‌شود.

شماره ۷ :بازی CupHead

CupHead

Cuphead روایت‌کننده‌ی داستان بسیار بسیار ساده‌ای است که برای شنیدن آن، تنها نیاز به خواندن نوشته‌های صفحاتی کم‌حجم از کتابی دارید که در بخش‌هایی از بازی با آن‌ مواجه می‌شوید. ماجرا از این قرار است که در روزی از روزها، در جزیره‌ی کوچکی با نام Inkwell که مکانی جادویی است. دو برادر بی‌غم و خوشحال با نام‌های Cuphead (کله‌فنجونی!) و Mugman (مرد لیوانی!) .تصمیم به انجام کاری گرفتند .که خودشان هم نمی‌دانستند قرار است خیلی خیلی برای‌شان گران تمام شود. این دو که نزد کتری بزرگ زندگی می‌کردند .

و همیشه بدون توجه به هیچ چیز در حال لذت بردن از زندگی‌شان بوده‌اند. یک روز با دور شدن زیاد از خانه. سر از کازینوی شیطان درمی‌آورند و بدون این که بدانند در نزدیکی قرار گرفتن درون چه مخمصه‌ای هستند، وارد آن می‌شوند.

شماره ۶ : بازی NIOH

NIOH

NIOH از آن بازی‌هایی است که برای لذت بردن از آن به وقت و حوصله زیادی نیاز دارید و به همین خاطر وضعیت فعلی شرایط مناسبی را برای تجربه آن فراهم کرده است. داستان در مورد قهرمانی بی نام است که مادر او کشته می‌شود و حال باید مسیر تازه‌ای را برای انتقام گرفتن آغاز کند و همین قضیه او را وادار به قدم گذاشتن در دنیایی می‌کند.

که همه‌چیز را برای همیشه تغییر می‌دهد.که پرداختی درست‌وحسابی دارند یا طی داستان دچار تغییرات در شخصیت خود می‌شوند.بازی پر است از باس‌فایت‌ها. مینی‌باس و دشمنان معمولی (البته قدرتمندی) که به شکلی در نقشه NIOH پراکنده شده‌اند که بتوانند شرایط را برای مبارزه کردن شما دشوار کنند .

شماره ۴ : بازی Sekiro Shadow Die Twice

Sekiro Shadow Die Twice

ایسشین آشینا در پایان دوران سنگوکو یک کودتای خونین را راه‌اندازی کرد . و تمام سرزمین آشینا را تصاحب کرد. در همین زمان، یک بچه‌ی بی‌نام و یتیم توسط شینوبی‌ای سرگردان به نام جغد به فرزندخواندگی گرفته شد. شینوبی مذکور نام این بچه را «گرگ» گذاشت.

دوازده سال بعد قبیله‌ی آشینا در شرایط سقوط قرار گرفت. دلیل آن مریضی وخیم ایسشین سالخورده و همچنین اتحاد بیشتر دشمنان قبیله بود. نوه‌ی ایسنشین یعنی گنیچیرو که به دنبال راهی برای جلوگیری از سقوط قبیله‌اش بود. اقدام به ربودن کورو، وارث الهی کرد. او امیدوار بود تا به وسیله‌ی «میراث اژدهای» کورو یک ارتش نامیرا را بسازد.

شماره ۳ :بازی Blood borne

Blood borne

داستان بازی Bloodborne شما یک جنگجوی تنها هستید. یک شکارچی که در شهری غریبه بیدار می‌شود. شهری که در آن همه آلوده یک بیماری لیکاتروپیک شده‌اند. البته به جز کسانی که کرکره‌ها را بسته‌اند و خود را قرنطینه کرده‌اند. اگر از طرفداران گرگ و میش باشید می‌دانید که این یعنی همه به گرگینه تبدیل شده‌اند. اولین دشمنانی که با آن‌ها مواجه می‌شوید ساکنان شهر هستند که در مراحل ابتدایی تبدیل هستند.

در ادامه

مثل همیشه طراحی دشمن‌ها و غولآخرها عالی است. برای کشتن تک‌تک دشمن‌ها باید استراتژی خاصی داشته باشید. توصیه می‌کنم حتما از همان اول Parry کردن را تمرین کنید تا در برابر غولآخرهای بازی بتوانید حرفی برای گفتن داشته باشید. این بازی مانند دارک سولز نیست که فقط با جاخالی دادن و ضربه زدن به موقع به نتیجه برسید. بسیاری از باسهای بازی مانند Dark Beast Paarl با دو بار Parry کردن موفق از پا درمی‌آیند در حالی که اگر بخواهید با جاخالی دادن جلوی‌شان بایستید بیچاره می‌شوید

شماره ۲ : بازی Demon's Souls

Demon's Souls

داستان این بازی، مانند اکثر ساخته‌های میازاکی به قدرت طلبی پادشاهان اشاره دارد. سرزمین بالتاریا سال‌هاست که درگیر یک مه مرموز شده. و موجودات شیطانی با تسخیر روح انسان‌ها. زندگی را برای آن‌ها حرام کرده‌اند. اینجاست که قهرمان بی‌نام و نشان داستان، وارد داستان شده. و تصمیم می‌گیرد تا اسرار این سرزمین را کشف کند و به ظلم بی‌پایان شیاطین خاتمه دهد.

پادشاه آلانت، دوازدهمین پادشاه بولتاریاBoletaria” برای به دست آوردن قدرت از جادوی سیاهی استفاده می‌کند .که باعث بیدار شدن ترسناک‌ترین شیطان باستانی به نام “The Old One” می‌شود. با بیدار شدن The Old One مه عجیبی سرتاسر زمین را فرا گرفت و همراه آن نیروهای تاریکی پا به دنیای انسان‌ها گذاشتند. کسانی که روحشان تسخیر شد ذهن خود را از دست دادند و شروع به حمله به دیگران کردند.

شماره ۱ : بازی Dark Souls

Dark Souls

در زیر زمین، آتشی جادویی به نام «اولین شعله» (First Flame) به صورتی ناگهانی جرقه خورد و موجودات آدم مانند بسیاری را به سمت خود جذب کرد. این شعله افسانه‌ای، دوگانگی میان نور و تاریکی، و زندگی و مرگ را به وجود آورد. اساساً می‌توان گفت که «اولین شعله» زمان را به حرکت در آورد. سه موجود درون این شعله رفته و هر کدام یک «روح ارباب» (Lord Soul) را از آن خود کردند. گوین (Gwyn)، روح ارباب روشنایی را گرفت، در حالی که جادوگر ایزالیث (Witch of Izalith) روح ارباب زندگی را به تصرف در آورد. نیتو (Nito) نیز روح ارباب مرگ را از آن خود نمود. بدست آوردن این ارواح، قدرت بسیار زیادی به آن‌ها بخشیده و آنان را به موجوداتی خدا مانند بدل کرد.