تفاوت انواع مدلهای Ryzen

۱۷ تیر ۱۴۰۰

/

توسط Mohsen Shabestan

تفاوت انواع مدلهای Ryzen

تفاوت انواع مدلهای Ryzen راهنمای انتخاب پردازنده برای گیم

تفاوت انواع مدلهای Ryzen

پردازنده های محبوب AMD از سیستم نامگذاری بسیار ساده ای استفاده میکنند . به طوری که با افزایش اعداد و ارقام میتوان به سرعت مدل قویتری را پیدا کرد . اما نکته اینجاست که بدانیم این مدلها چقدر با هم تفوت دارند . همچنین بر اساس نیاز و بودجه . کدام گذینه بهترین انتخاب خواهد بود .

AMD Ryzen 3 3300x

تفاوت انواع مدلهای Ryzen

Ryzen 3 یک انتخاب اقتصاذیست . برای کسانی که یک سیستم ارزان قیمت اما مناسب برای گیم میخواهند . این پردازنده ها همه ۴ هسته ای بوده . میتوانند تا هشت رشته پردازشی داشته باشند . مدل پیشنهادی AMD Ryzen 3 330x .

AMD Ryzen 5 5600x

تفاوت انواع مدلهای Ryzen

Ryzen 5 . از این نقطه به بعد پردازنده های Ryzen واقعا جذاب میشوند . Ryzen ۵ میتواند تا ۶ هسته و ۱۲ رشته پردازشی داشته باشد . با توجه به سیاست های AMD ، یک رقیب عالی برای Intel Core i5 محسوب میشود . در حال حاظر مدل AMD Ryzen 5 5600x یکی از بهترین گرینه هاست .

AMD Ryzen 7 5800x

تفاوت انواع مدلهای Ryzen

مانند Intel Core i7 ، رایزن ۷ برای خیلی از سیستم ها قویترین گزینه است . اگر کارت گرافیک رده بالا و رم با فرکانس قوی دارید انتخاب خوبیست . Ryzen 7 با قدرت خود ف خصوصا در معماری ZEN 3 ، گزینه عالی است . Ryzen 7 5800x , 3800XT با ۸ هسته و ۱۶ رشته پیشنهاد میشود .

AMD Ryzen 9 5950x 3950x

تفاوت انواع مدلهای Ryzen تفاوت انواع مدلهای Ryzen

Ryzen 9 قویترین پردازنده AMD برای سیستم های گیمینگ . که ۱۶ هسته و ۳۲ رشته پردازشی . یک غول تمام عیار برای گیم و همچنین بسیار  بسیار مناسب برای ویرایش ویدیو و رندر است . اگر بودجه کافی دارید مدلهای Ryzen 9 3950x , 5950x فوق العاده هستند .

Threadripper

تفاوت انواع مدلهای Ryzen

Threadripper خرید این پردازنده ی هیولا برای گیم ، انتخاب درستی نیست . Threadripper با ۶۴ هسته و ۱۲۸ رشته پردازشی . یک پردازنده بسیار حرفه ای برای سرور ، امور بسیار سنگین و پیچیده . و فرای نیاز کاربرهای یک سیستم خانگی است .