بهترین بازیهای کامپیوتری ایرانی

۲۰ تیر ۱۴۰۰

/

توسط Mohsen Shabestan

۶ تا از بهترین بازی های ایرانی 

شماره ۱ : سفیر عشق

6 تا از بهترین بازی های ایرانی 

سفیر عشق :

از حیث روند بازی، یک تجربه اکشن هک اند اسلش با دوربین سوم‌شخص است. مبارزات بازی، مهران را در برابر دشمنانی قرار می‌دهند که در ابتدا، در دسته‌های کم با او روبه‌رو می‌شوند اما رفته رفته، تعداد دشمنانی که همزمان باید با آن‌ها مبارزه کنید بیش‌تر شده و همینطور تنوع آن‌ها هم افزایش پیدا می‌کند؛ به طوریکه مثلا شاهد کماندارانی هستیم که در بالای پشت‌بام‌ها کمین کرده‌اند یا دشمنانی قدرتمند‌تر که مثلا با سپر و نیزه یا در دست داشتن همزمان دو شمشیر به سراغ‌تان می‌آیند.

در ادامه سفیرعشق

اما برای مبارزه با این دشمنان، تجهیزات و قابلیت‌های مختلفی هم در اختیار بازیکن قرار می‌گیرد. برای مثال، مهران امکان استفاده از ضربات سبک و سنگین را دارد و همینطور می‌توانید از ضربات دشمنان جاخالی بدهید یا اینکه با نگه داشتن کلید مربوطه، با شمشیر و جلوتر سپر خودتان در برابر ضربه آن‌ها دفاع کنید. همچنین مکانیک آشنای ضدضربه یا همان کانتر هم در بازی در نظر گرفته شده و اگر کلید دفاع را در لحظه درست بزنید، این شانس را خواهید داشت تا به‌لطف وارد شدن دشمن به حالتی مخصوص، فرصت مناسبی برای ضربه زدن به او داشته باشید.

شماره ۲ : مبارزه در خلیج عدن

6 تا از بهترین بازی های ایرانی 

مبارزه در خلیج عدن

به گزارش بازی‌نگار، بازی مبارزه در خلیج عدن یکی از اولین تیراندازی‌های اول شخص ایرانی بود که روند جذاب ولی بسیار کوتاهی داشت. و به نقل از رسانه پرداز آمیتیس در سال ۱۳۹۱ بیش از ۳۶۰ هزار نسخه دی‌وی‌دی آن به فروش رسید. بازی مبارزه در خلیج عدن یک تیراندازی اول شخص هیجان انگیز است که با موتور بازی‌سازی یونیتی ساخته شده. داستان بازی درباره ربوده شدن کشتی ایرانی توسط دزدان دریایی و مقابله تکاوران نیروی دریایی ارتش با دزدان دریایی منطقه خلیج عدن می‌باشد.

شماره ۳ : شتاب در شهر ۲

6 تا از بهترین بازی های ایرانی 

شتاب در شهر ۲

ساخته استودیوی بازیسازی آروین تک. محصولی ریسینگ است که سعی دارد تا در ادامه مسیر اولین شماره. این‌بار با گرافیکی بالاتر،. بخش داستانی و گیم‌پلی بهبودیافته بازیکنان را به شهر تهران و مسابقات خیابانی این شهر ببرد. داستان شتاب در شهر ۲ پیرامون شخصیت امیر، راننده‌ای کارکشته می‌گذرد که در جریان مسابقه‌ای با شخصی حرفه‌ای در زمینه موتورهای خودرو آشنا می‌شود .

در ادامه شتاب در شهر ۲

با همکاری او بتواند آسان‌تر در مسابقات پیروز شود. اضافه شدن بخش داستانی به دومین شماره باعث هدفمند شدن بازی شده است . و در طول ماجراجویی خود با شخصیت‌هایی از جمله سعید. دوست امیر آشنا می‌شوید که با گویش خاص و شوخی‌های گاه و بی‌گاهش لبخند را به روی صورت شما می‌آورد.

شماره ۴ : شبگرد

6 تا از بهترین بازی های ایرانی 

شبگرد

طلوع تاریکی چالش های زیادی در خود دارد و به مرور زمان بازیباز را از اتفاقات گذشته باخبر می سازد.در ابتدا فقط به دنبال جواب سوال: ” من کیستم؟” می گردید اما به تدریج با موضوعات و افراد جدیدی اشنا می شوید که هر کدام تاثیر خاص خودش را در روند خط داستانی می گذارد. ” آریافر۴۵ سال سن دارد و سرهنگ و کاردار انهدام باندهای مواد و مافیایی بر روی کار می آید تا خود شخصا تیر خلاصی به این ظلمت بزند؛

در ادامه شبگرد

شهر ویناس را ظلم و ناعدالتی در بر گرفته است.گویی دیگر آفتاب از پشت ابر بیرون نمی آید.مردم شهر از ترس وجود باندهای منفعت طلب، از خانه های خود خارج نمی شوند.باند اختاپوس، بزرگترین باند تجارت مواد مخدر، رنگ و بوی حیات را از کوچه پس از کوچه های شهر سلب کرده است.نیروی پلیس قادر به مبارزه با آنان نبوده و سکوت کرده است.چه باید کرد. تا چه زمانی باید در مقابل ناعدالتی سکوت کرد.

شماره ۵ : آتش بست ترکمنچای

6 تا از بهترین بازی های ایرانی 

آتش بست ترکمنچای 

آصف و آراز، دو شخصیت آذری زبانی هستند که دوشادوش عباس میرزا . ولیعهد ایران در قرن ۱۹ میلادی به نبر با تزارهای روس در شما ایران می روند. چندین شهر از کشورهای ایران، ارمنستان، گرجستان و آذربایجان سوژه ی لوکیشن های بازی شده اند.

در ادامه اتش بست ترکمنچای

بازی به دو زبان فارسی و آذری توسط گویندگان حرفه ای صدا گذاری شده . که به شدت واقع گرایانه بودن بازی کمک شایانی می کند. ترکمنچای تاکنون موفق شده تا جوایزی نظیر بهترین بازی از دیدگاه محتوایی را از جشنواره رسانه های دیجیتال دریافت کند. همچنین موسیقی این بازی نیز در چهارمین جشنواره بازی های رایانه ای موفق به کسب غزال زرین شد.

شماره ۶ : گرشاسپ

6 تا از بهترین بازی های ایرانی 

گرشاسپ

سال‌ها پس از آنکه آژیدهاک به دست فریدون محبوس شده بود، دیوان شریر که فرماندهان لشکر تاریکی تحت قدرت آژیدهاک بودند. در نقاط مختلف سرزمین تاریخی خونیراث برانگیختند . و علیه مردمانی که در حال برپایی جشن پیروزی ارتش روشنایی بودند شورشی را آغاز نمودند. این بازی که بر اساس حماسه‌ی اساطیری ایرانی ساخته شده است.

در ادامه گرشاسپ

گرشاسپ روایتگر جنگ حماسی قهرمان اساطیری ایران، گرشاسپ علیه شیاطین شرور در سرزمین‌های تاریخی می‌باشد. در این بازی شما در نقش گرشاسپ ، قوی‌ترین اسطوره‌ی ایرانی بازی کرده. در این سفر گرشاسپ قصد دارد تا گرز افسانه‌ای خود را که متعلق به اجدادش می‌باشد و توسط دیوها ربوده شده است پس گرفته و انتقام خود را از آن‌ها بگیرد. سفری که نهایتا منجر به فاش شدن اسرار پنهان مهمی خواهد شد.