برندگان جایزه بهترین بازی سال در چند سال گذشته

۲۵ دی ۱۴۰۰

/

توسط Mohsen Shabestan

برندگان جایزه بهترین بازی سال در چند سال گذشته

IT TAKE TWO

بهترین بازی های چند سال اخیر
بهترین بازی های چند سال اخیر

It Takes Two :

در چند مرحله روایت می‌شود که هرکدام، تجربه‌ای تقریبا دو ساعته هستند. و قسمت جالب ماجرا، این است که عملا هیچ مرحله‌ای شبیه به دیگری نیست. و جدا از بحث‌های بصری و تنوع ظاهری، مکانیک‌ها و روند کلی مراحل هم با یکدیگر متفاوت هستند. برای مثال، بازی در مرحله‌ای بازیکنان را به دنیای زیرِ آب می‌برد تا لوله‌های انتقال آب‌نبات را تعمیر کنند.، در مرحله‌ای دیگر حال و هوای فضایی به‌خودش می‌گیرد و دنیایی متشکل از ستارگان را به‌تصویر می‌کشد.

و گاهی هم با رها کردن آن‌ها در یک منطقه برفی، اجازه می‌دهد تا از اسکیت روی‌یخ لذت ببرند! این تنوع.، عاملی است که باعث می‌شود It Takes Two مدام و مدام ویژگی‌های جدیدی برای معرفی کردن داشته باشد. و تا آخرین لحظه، با شگفتی‌هایی که در آستین مخفی کرده.، بازیکن را با این حجم از خلاقیت و ایده‌های جالب شگفت‌زده کند.

THE LAST OF US

بهترین بازی های چند سال اخیر
بهترین بازی های چند سال اخیر

The Last of Us Part 2 :

یکی از متفاوت‌ترین تجربه‌هایی است که شما در قالب یک بازی ویدیویی تجربه خواهید کرد.؛ البته داستان The Last of Us Part 2 بیشتر از آن که در راستای انتقام باشد، کاملا در ضد آن حرکت می‌کند.

ماجراجویی الی همزمان او را متحول می‌کند. و حتی زودتر از الی، این ما به عنوان مخاطب هستیم که درگیر پارامترهای اخلاقی جدیدی می‌شویم. که پیش از این شاید کمتر به آن‌ها توجه کرده بودیم.

The Legend Of ZELDA Breath Of The Wild

بهترین بازی های چند سال اخیر
بهترین بازی های چند سال اخیر

The Legend Of ZELDA Breath Of The Wild :

از اولین ثانیه‌ای که بازی The Legend Of ZELDA Breath Of The Wild را شروع می‌کنید، یک جور حس گم شدن به شما دست می‌دهد. انگار بازی می‌خواهد به شما بگوید” این گوی و این میدان. ببینم چند مرده حلاجی.” با این که یک پیرمرد در پایین یک سراشیبی منتظر شماست،.

اما اگر علاقه‌ای به او نداشتید می‌توانید سراغ او نروید و خودتان شروع به گشت و گذار در پلتو بزرگ کنید. آزادی در بازی، از ثانیه‌ی اول احساس می‌شود. و تا آخر بازی نیز همراه شما می‌ماند. بازی با ارائه‌ی یک گیم‌پلی بسیار جذاب و غنی،. رازهایی برای کشف کردن و معتاد کننده بودن در همه‌ی جوانب، توانست به موفقیت بزرگی دست پیدا کند.

حتی آشپزی کردن لینک نیز خنده‌دار و جذاب است. این که می‌بینید وقتی غذا درست پخته می‌شود،. لینک ذوق می‌کند و صدای “هااا” از خودش در‌می‌آورد، واقعا لذت بخش است. کنسول جدید نینتندو، توانست به شدت موفق ظاهر شود. و مظمئنا بخشی از آن موفقیت را، مدیون Breath Of The Wild که در روزهای اول عرضه، دلیل اصلی فروش کنسول بوده است

The Gad Of War

بهترین بازی های چند سال اخیر
بهترین بازی های چند سال اخیر

God of War :

سری خدای جنگ (God of War) که با الهام از افسانه خدایان یونان تولید شده است، یکی از مهمترین فرنچایزای سونی می‌باشد که اولین بار در سال ۲۰۰۵ منتشر شد. کل پروسه‌ی تولید این مجموعه نیز با استودیو سانتا مونیکا (Santa Monica) سونی بوده است. این قسمت که در واقع اولین نسخه سری است، در واقع سومین قسمت سری داستانی محسوب می‌شود که اولین بار برای کنسول‌های پلی استیشن ۲ و ۳ عرضه شده است.

این قسمت در واقع پنج سال پس از قسمت god of war chains of olympus اتفاق می‌افتد. و الان دیگر ده سالی هست که کریتوس به برده‌ی بی‌چون و چرای خداها تبدیل شده است تا شاید موفق شود گذشته‌ی ترسناک خود را پاک کرده و از عذاب ابدی رهایی یابد. با این وجود خدایان برای او کاری نمی‌کنند.

SKYRIM

بهترین بازی های چند سال اخیر
بهترین بازی های چند سال اخیر

SKYRIM

اسکایریم دنیایی بود پر از نژاد های مختلف. پر از مرمی که یا به شما کمک میکردند و یا شما را دشمن خود میدانستند . سرزمینی که هر کس امپراطوری خود را بر پا کرده بود و برای فتح اسکایریم نقشه ای چیده و سعی میکردند بر یکدیگر چیره شوند.

اسکایریم پر از دیدی و کلک است ; اسکایریم مهد جادو و قدرت های ماورائیست.اسکایریم زادگاه اژدها زاده ایست که مردم او را با نام ، مرد کوهستان می شناسند.

DRAGON AGE INQUISITION

بهترین بازی های چند سال اخیر
بهترین بازی های چند سال اخیر

DRAGON AGE INQUISITION :

DRAGON AGE INQUISITION دارک‌اسپان‌ها در بلایت پنجم به فرلدن حمله کردند. پس از مرگ پادشاه کیلن در نبرد استاگار،. فرلدن اسیر جنگی داخلی میان لاگهین مک‌ایر و اشراف‌زادگان بانرون می‌شود. گری واردنی که بعدها لقب «قهرمان فرلدن» به او عطا شد،. به این جنگ داخلی و نبرد با بلایت پنجم پایان داد،. و بدین صورت گروه گری واردن‌ها اعتبار از دست رفته خود را در فرلدن پس گرفتند.

با وجود پیروزی نسبتاً سریع در این نبردها، این دو جنگ فرلدن را در حالتی تضعیف شده قرار داد.، و بسیاری از مردم اورلی، این موضوع را موقعیتی برای پس گرفتن سرزمین از دست رفته خود دیدند. این بلایت همچنین تأثیر قابل توجه‌ای روی فید داشت، و باعث شد تا قدرت شیطان ترسی به نام «کابوس». (Nightmare) که از زمان تبدیل شدن دومات به اولین آرچ‌دیمن، در ۱۲ قرن گذشته از ترس مردم دنیا تغذیه می‌کرده است، بیشتر شود.

The Elder Scrolls IV : Oblivion

بهترین بازی های چند سال اخیر
بهترین بازی های چند سال اخیر

The Elder Scrolls IV : Oblivion :

The Elder Scrolls IV : Oblivion تمام آن چیزی بود که طرفداران بازی‌ های رایانه‌ ای و طرفداران سبک فانتزی از یک بازی می‌ خواستند. The Elder Scrolls IV : Oblivion حتی از جد بزرگ خود نیز عظیم‌ تر،. شلوغ‌ تر و عمیق‌ تر بوده و به وضوح مشخص است که سازندگانِ بازی پس از خلق هر نسخه از سری The Elder Scrolls،.

جهشی عظیم در سبک نقش آفرینی برداشته‌ اند و درستی این موضوع پنج سال پس از Oblivion باری دیگر به همگان ثابت شد .

GTA SanAndreas

بهترین بازی های چند سال اخیر
بهترین بازی های چند سال اخیر

GTA SAN ANDREAS :

اول بهتر است کمی با خانواده شخصیت اصلی داستان بازی GTA San Andreas آشنا شویم. کارل جانسون که به‌اختصار CJ صدایش می‌زنند،. در خیابان گروو (Groove) و در شهر لس سانتوس بزرگ‌شده است. او در خانه‌ای کنار مادرش بورلی (Beverly)،. خواهرش کندل (Kendl) و دو برادرش، سوویت (Sweet) و برایان زندگی می‌کرد.

او در کنار خانواده‌اش، دو دوست از دوران کودکی داشت که ملوین هریس و لنس ویلسون نام داشتند و به ترتیب به خودشان لقب‌های بیگ اسموک (Big Smoke) و رایدر (Ryder) داده بودند. همه آن‌ها عضو گروهی محلی با نام خانواده گروو استریت شدند و سوویت مصمم بود که به رده‌های بالای این گروه برسد. گروو استریت دائم برای کنترل خیابان‌های شهر با دو گروه دیگر Ballas و Vagos در جنگ و درگیری بود.

GTA V

بهترین بازی های چند سال اخیر

GTA V :

داستان بازی در سال ۲۰۰۴ آغاز می‌شود. گروهی سه‌نفره با نام‌های Michael، Brad و Trevor با کمک فردی به نام Lester برای دزدی از یک شرکت امنیتی دست‌به‌کار شده‌اند. نقشه تا اواسط کار خوب پیش می‌رود تا زمانی که Trevor ناچار می‌شود یکی از مأمورهای امنیتی را به قتل برساند.

 که درنتیجه آن آژیرها به صدا درآمده و پلیس وارد ماجرا می‌شود. در این تعقیب و گریز. راننده‌ای که آن‌ها اجیر کرده بودند کشته می‌شود و گروه مجبور می‌شوند تا با پای پیاده پیشروی کنند. اما درنتیجه این کار توسط FIB (که همان FBI در دنیای بازی GTA است) غافلگیر می‌شوند. درنهایت Brad و Michael تیر می‌خورند و Trevor که فکر می‌کند آن‌ها مرده‌اند از محل می‌گریزد. داستانی که در اخبار پخش می‌شود این‌گونه بوده که Brad دستگیرشده و به حبس ابد محکوم گشته اما Michael توسط گلوله کشته‌شده است.

RESIDENT EVIL 4

بهترین بازی های چند سال اخیر

RESIDENT EVIL 4 :

لیان همراه با دو مامور پلیس محلی به یک روستای دورافتاده اسپانیایی رفت تا تحقیقات خود را در مورد اشلی شروع کند. در هنگام ورود او، روستاییان به او حمله کردند و گرچه لیان مجبور شد آن‌ها را بکشد،. اما مشخص بود که آن‌ها زامبی نبودند و هوشمندانه عمل می‌کردند. روستاییان در ادامه به ماشین پلیس حمله کرده و پس از دستگیری دو پلیس،. خودروی آن‌ها را به دره انداختند. با ادامه مسیر، لیان متوجه شد که روستاییان از قبل منتظر ورودش بوده‌اند و دستور داشتند تا او را متوقف کنند.

با وجود این که تعداد روستاییان حمله کننده بیشتر می‌شد اما لیان قادر شد تا مسیر خود را ادامه دهد. او در ادامه با شخصی به نام لوئیس سرا مواجه شد که توسط روستاییان دستگیر و زندانی شده بود. طولی نکشید که با ورود رهبر روستاییان یعنی بیتورس مندز، لیان نیز دستگیر شد. درحالی که هر دوی آن‌ها بی‌هوش بودند، لیان مبتلا به یکی از نمونه‌های انگل جدید شد.

او و لوئیس اندکی بعد به هوش آمدند و لوئیس در مورد ماهیت رفتار پرخاشگرانه روستاییان توضیح داد. این افراد که گانادو نام داشتند به انگل لاس پلاگاس مبتلا شده بودند که باعث می‌شد کورکورانه پیرو فرقه مذهبی لوس ایلامینادوس شوند.

The Walking Dead

بهترین بازی های چند سال اخیر

The Walking Dead :

The Walking Dead عنوانی داستان محور است که اگر داستان را از آن بگیریم،. شاید چیز جدیدی برای ارائه نداشته باشد.، نکته مثبت ماجرا این است که داستان بازی واقعا عالی روایت می‌شود. Season Two چند ماه بعد از پایان حوادث فصل اول اتفاق می‌افتد.، Clementine بعد از مرگ Lee، با Omid و Christa همراه می‌شود تا در دنیای مردگان راهی برای زنده ماندن پیدا کند.

 بازی از همان ابتدا و با مرگ یکی از شخصیت‌های اصلی، بی‌رحمی خود را نشان می‌دهد.، در TWD هیچ کس در امان نیست. در طول داستان با شخصیت‌های زیادی روبرو خواهید شد، افراد جدید و برخی دوستان قدیمی. به راحتی می‌توان حدس زد که Clementine با گروه جدیدی آشنا شده و با آن‌ها در راه رسیدن به هدفش همراه خواهد شد.

RED DEAD REDEMPTION

بهترین بازی های چند سال اخیر

RED DEAD REDEMPTION :

 Red Dead Redemption در سال ۱۹۱۱ و تقریبا در انتهای دوران سی-ساله سرحد آمریکایی (شناخته شده با نام غرب وحشی) جریان دارد. در آغاز بازی تعداد زیادی از مردم «نا آشنا» دیده می‌شوند.

که با قطار به سمت غرب حرکت می‌کنند. بلک‌واتر به نسبت دیگر شهرها از جمله آرمادیلو و دیوز لندینگ به طور قابل توجهی مدرن‌تر است. تیرهای برق در کنار جاده‌ها دیده می‌شوند و حتی در یکی از ماموریت‌ها اشتیاق لی جانسون برای استفاده از یک تلفن دیده می‌شود. این نشان از تغییر سبک زندگی مردم در غرب وحشی دارد.

THE WITCHER

بهترین بازی های چند سال اخیر

THE WITCHER :

The Witcher بازی در یک اقلیم و دنیای فانتزی جریان دارد که توسط جهان‌های موازی محصور شده است. انسان‌ها، الف‌ها، دورف‌ها، هیولاها و سایر موجودات در این اقلیم حاضر هستند،. با این حال غیر-انسان‌ها به خاطر تفاوتشان اغلب مورد آزار قرار می‌گیرند. این اقلیم درگیر جنگی میان امپراتوری نیلفگارد و ردانیا است؛ رهبر امپراتوری نیلفگارد.، امییر وار امریس است.، کسی که به قلمروهای شمالی حمله کرده است،. و ردانیا نیز توسط رادووید پنجم حکمرانی می‌شود.

مکان اصلی بازی شامل این مکان‌ها هستند: شهر آزاد نوویگارد، شهر اوکسنفورت از ردانیا، منطقه‌ی بی‌طرف ولن، شهر ویزیما (پایتخت سابق تمریای تصرف شده)، جزایر اسکلیگ، و سنگر ویچر یعنی کر مورن.

UNCHARTED 2

بهترین بازی های چند سال اخیر

UNCHARTED 2 :

دو سال بعد از ماجراهای هیجان انگیز نیتن و کشف راز شهر باستانی و افسانه ای الدورادو (El Dorade)، دوست سرسخت ما بازگشته تا بار دیگر ما را مهمان ماجراهای هیجان انگیز و بدیع کند. دوست و همکار قدیمی نیتن، فلین (Flynn) با پیشنهاد کاری جدید به سراغ او می آید. کاری بنظر ساده.، دزدیدن شیئی قدیمی از موزه ای در استانبول. علی رغم اعتراض های اولیه، نیتن بلاخره راضی می شود که با فلین و زنی به نام Chloe Frazer همکاری کند.

به خصوص که ظاهرا قبلا هم سری به این موزه زده است. نقشه آماده است،. برنامه ریزی انجام شده، هدف تیم کاملا واضح است. چه چیزی ممکن است خراب شود. مسلما زمانی که بازی شروع می شود و در اولین صحنه نیتن زخمی و نیمه جان را معلق در بین زمین و آسمان می بینیم،. اطمینان پیدا می کنیم که شدیدا از پرسیدن این سوال پشیمان است.